V sobotu 3. května 2014 jsme se zúčastnili Závodu vlčat a světlušek (ZVaS). Byla dost zima a mokro, ale po celou dobu závodu ani jednou nepršelo. Z našeho oddílu soutěžily dvě hlídky - světluščí (3 holky z Nadějkova a 1 z Chyšek) a vlčácká (6 kluků).
  • 4.5.2014
V pátek 13. června jsme se vypravili do Lišek u Bechyně na krajské kolo Závodu vlčat a světlušek, kde jsme byli až do neděle. Soutěžilo 27 hlídek. Nadějkov reprezentovala Lea, Rozárka, Stázka, Amígo a Míša.
  • červen 2014
V sobotu 21. 4. se pětičlenná nadějkovská hlídka zúčastnila Závodu vlčat a světlušek, který se konal u rybníka Pytlák neboli Líšnický u Milevska. Doprovázeli je Háďa, Adélka a Stela. Od sepekovských skautů se taky zúčastnila pětičlenná hlídka. Obě dvě se umístily na 3. místě :-)
  • 21.4.2018
Tradičně jsme před Štědrým dnem šli ozdobit stromečky pro zvířátka. Měli jsme pro ně seno, jablka, zrní, kaštany, ořechy, brambory atd. Na některých fotkách to vypadá, jako že jsme v lese byli až do tmy, ale to je jen kvůli blesku :-)
  • 22.12.2014
V sobotu před Štědrým dnem jsme šli do Řeháčkoviny ozdobit stromečky pro zvířátka.
Fotil Xi-xao
  • 23.12.2017
Skauti zdobí stromeček, sklonek roku 2010
  • 29.7.2011
V sobotu 17. května jsme vyráběli různé drobné kožené věcičky - náramky, přívěšky, spony. Zdobili jsme je vytlačováním do kůže - šroubovákem, hlavičkou hřebíku, háčky na háčkování, hřebíky vytepanými do tvarů trojúhelníčků a podobně.
Další sobotu jsme pokračovali a tentokrát nás bylo víc než posledně. Vzniklo tu spoustu krásných výrobků, kromě zdobení vtlačováním zdobené i mořidlem.
  • květen 2014
Na poslední červnové schůzce jsme nejprve batikovali trička pro všechny, kdo je ještě nemají ze schůzky před třemi týdny. Potom jsme vyrazili do Petříkovic, kde pro nás hasiči připravili oheň a opékání buřtů.
  • 27.6.2014
  • letos v květnu
Výprava v Protivíně Květen 2010
  • 29.7.2011
V neděli 28. dubna jsme se vydali na výpravu podél Smutné. Sešlo se nás 16, ze sepekovské i nadějkovské části oddílu. Prošli jsme Řeháčkovinu a pak jsme šli po proudu Smutné až k rybníku Chobot a odtud do Sepekova na farskou zahradu. Cesta (a Bádžo) nás vedla různorodým terénem - lesem, přes louky, pod větvemi, přes větve a kmeny, do svahů, ze svahů, přes potok, po silnici, kolem mlýnů atd. V cíli na farské zahradě jsme si pak opekli buřty, chleba i těstové hady a také jsme si zazpívali.
  • 28.4.2019
V sobotu jsme šli na výpravu po druhé části nadějkovské naučné stezky a po krátké rodinné naučné stezce, která je v lese Řeháčkovině. Kontrolovali jsme stav cedulí, značení, prolézaček atd. Podle textu na cedulích luštily děti křížovky, ve kterých vyšly dvě krátké básničky.
  • 9.6.2012
Výprava po první části nadějkovské naučné stezky - skauti z Nadějkova a Chyšek.
Kontrolovali jsme stav cedulí, hráli hry, vyplňovali test podle cedulí a na závěr si na Rozhrání opekli buřty.
Nejdřív dost pršelo, dokonce jsme uvažovali o tom, že se vrátíme a výpravu odložíme; ale pak se udělalo moc hezky. :-)
  • 6.5.2012
O druhém dubnovém víkendu jsme vyrazili na výpravu na základnu patřící strakonickým skautům, která leží v lesích nedaleko Blatné. V pátek nám dost pršelo, ale v sobotu a neděli už bylo krásně. Tématem výpravy bylo nalezení padoucha Kazimira Easterweckera, který nesnáší Velikonoce a chce je zničit pomocí velikonocozkázných přístrojů - Vejcoprsku, Čokoblemcu, Kostelozmizu a Hnuspočasu... Celkem nás bylo 25, ze Sepekova, Nadějkova a Chyšek.
  • duben 2017
Na výpravu do Mirovic od nás jely 4 děti, z Chyšek 7. Přespávali jsme na faře.
Tématem bylo hledání receptu na kámen mudrců, také jsme se zabývali trénováním různých dovedností na Závod vlčat a světlušek.
  • duben 2014
Výprava do Kovářova 27-29.5 2011
  • 29.7.2011
O víkendu jsme byli na výpravě v Říčanech, na faře u pana faráře Kosti, který dřív byl v Nadějkově.
Některé fotky jsme si vypůjčili od chyšeckých skautů, s kterými jsme tam jeli.
  • květen 2012
Víkend 14. až 16. listopadu jsme strávili v Českých Budějovicích na skautské základně Valcha. Tentokrát jsme měli výpravu společnou nejen s chyšeckými, ale i sepekovskými skauty, takže nás bylo docela hodně - 16 dětí a 7 vedoucích. Výpravu provázelo pátrání po ztracených obrazech malíře Emila Patlamatly - polovina dětí představovala detektivy, kteří se snažili obrazy vypátrat a předat městské galerii, druhá polovina pašeráky, kteří také pátrali po obrazech, ale pro překupníky kradeného umění. Nechyběl průzkum starého města s mapou ani noční hra (i když v tomto ročním období lze noční hry hrát už od půl páté odpoledne :-)). Nakonec byly obrazy nalezeny. Detektivům se podařilo do galerie doručit 12 obrazů a pašerákům prodat 14 obrazů panu Inkognitu Hrabalsonovi, takže hra dopadla mírně ve prospěch pašeráků. Nějaké zlaté čokoládové mince ale nakonec získali všichni. Na závěr jsme uspořádali výstavu obrazů a každý k nim mohl napsat, co si myslí, že na nich je.
  • listopad 2014
Výprava do Bernartic Prosinec 2010
  • 29.7.2011
Dneska bylo vedro, tak jsme zorganizovali vodní olympiádu. Jen málokomu se podařilo zůstat aspoň částečně suchý!
1 komentář
  • 11.5.2012
Tento pátek jsme se místo obvyklé schůzky zúčastnili procházky spojené s pozorováním ptáků. Povídal o nich ornitolog Pepa Jahelka. Do nastražených sítí se chytily dvě pěnice a dvě sýkorky, jinak jsme viděli nebo slyšeli například rorýsy, jiřičky, ťuhýka, čápa, káně, budníčka.
  • 8.6.2018